Życie w stylu ECO. Targi Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej NATURA FOOD coraz bliżej
targi żywności ekologicznejŻycie w stylu ECO
Targi Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej NATURA FOOD coraz bliżejEkologiczna żywność, ekologiczne produkty codziennego użytku i ekologiczny styl życia coraz częściej goszczą w naszych domach. Trudno się temu dziwić, w końcu dbałość o zdrowie i środowisko naturalne to już nie tylko moda ale konieczność. Koneserzy stylu ECO to konsumenci świadomi i wymagający, poszukujący niebanalnych propozycji. Ich potrzeby z pewnością zaspokoi bogata oferta odbywających się w Łodzi w dniach 11-13 października br. Targów Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej NATURA FOOD.Targi są najważniejszą branżową imprezą w Polsce, dedykowaną bioproduktom, ekożywności oraz produktom regionalnym i tradycyjnym. NATURA FOOD to niepowtarzalna okazja do bezpośredniego kontaktu z funkcjonującymi na polskim i zagranicznym rynku producentami ekoproduktów i wysokiej jakości żywności niskoprzetworzonej. - 2012 r. w Targach uczestniczyło blisko 300 wystawców i 10 tysięcy zwiedzających – mówi Agata Szczepaniak Kierownik Projektu Międzynarodowych Targów Łódzkich. – Tegoroczna edycja z pewnością powtórzy sukces ubiegłorocznej, zarówno pod względem frekwencji, jak i oferty wystawienniczej. Zagraniczni goście pozwolą poznać międzynarodowe trendy w rozwoju sektora ekologicznego.


Podczas tegorocznej edycji NATURA FOOD na zwiedzających czeka wiele atrakcji, w tym seminaria i prelekcje nt. nisko przetworzonej żywności wysokiej jakości, a także warsztaty dla szefów kuchni i dzieci, panele dyskusyjne, pokazy kulinarne oraz konkursy. Edukacyjny charakter imprezy ma na celu przede wszystkim zwiększenie stopnia świadomości ekologicznej konsumentów. Program Targów uświetnią prezentacje kunsztu  największych gwiazd telewizyjnych programów kulinarnych: kuchennego patriotę i sympatyka orientalnych smaków Grzegorza Łapanowskiego oraz smakosza i gawędziarza Carlosa Gonzaleza Tejery.


- Handel żywnością ekologiczną to poważny i trudny biznes. Z myślą o przedsiębiorcach z branży zaplanowany jest panel dyskusyjny pt. BIOBIZNES FORUM, podczas którego właściciele i pracownicy sklepów z żywnością ekologiczną będą mogli podzielić swoimi doświadczeniami z prowadzenia ekobiznesów – dodaje Agata Szczepaniak. Poznamy także wyniki konkursu o Złoty Medal NATURA FOOD na najlepszy produkt ekologiczny, naturalny i tradycyjny. Z kolei w ramach projektu „Kreowanie marki Łódzkie poprzez promocję tradycyjnych smaków regionu” odbędzie się V wojewódzki konkurs produktów tradycyjnych „Tygiel Smaków” oraz konkurs kulinarny „Tradycyjne Smaki Regionu”dla uczniów szkół gastronomicznych z województwa łódzkiego


Gościem specjalnym będą przedstawiciele węgierskiego sektora ekologicznego, którzy ekspozycji zaprezentują najlepsze produkty ekologiczne z nad Balatonu a także podczas seminariów i warsztatów przedstawią dorobek i doświadczenia węgierskiej branży ECO. Równolegle z NATURA FOOD odbędą się II Targi Ekologicznego Stylu Życia beECO. Jest to wydarzenie dla producentów ekologicznych kosmetyków naturalnych, środków czystości do mycia, prania i sprzątania, a także ubrań dla dzieci z wysokiej jakości bawełny.


Honorowym Patronem Targów jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Związek Województw RP oraz Marszałek Województwa Łódzkiego i Prezydent Miasta Łodzi. Patronat Branżowy nad wydarzeniami objęli: EKOLAND Stowarzyszenie Producentów Żywności Metodami Ekologicznymi, POLSKA EKOLOGIA Ogólnopolskie Stowarzyszenie Przetwórców i Producentów Produktów Ekologicznych oraz czasopismo o produktach ekologicznych "BioKurier".


Więcej informacji na stronie www.NATURAFOOD.pl oraz www.beeco.com.pl.  


Organizatorem imprezy są Międzynarodowe Targi Łódzkie Spółka Targowa www.targi.lodz.pl.


natura food


Międzynarodowe Targi Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej NATURA FOOD to również możliwość udziału w konkursach. W tegorocznej edycji wystawcy będą walczyć o Złoty Medal NATURA FOOD oraz możliwość wypromowania swojego produktu podczas wojewódzkiego konkursu „Tygiel Smaków”. Natomiast dla naszych gości odwiedzających przygotowaliśmy konkurs fotograficzny – „Pokaż swoją EKO stronę”.
Złoty Medal NATURA FOOD
Wystawcy NATURA FOOD 2013 mają szansę przystąpić do konkursu, w którym zostaną  wybrane najlepsze wyroby prezentowane podczas tegorocznej edycji targów. Produkty będą oceniane przez profesjonalne i merytoryczne Jury składające się z przedstawicieli środowisk naukowych, jednostek i instytutów certyfikujących, stowarzyszeń i organizacji branżowych oraz prasy fachowej. Dotychczas wyróżnienia były przyznawane w trzech kategoriach: PRODUKTY EKOLOGICZNE CERTYFIKOWANE, PRODUKTY NATURALNE oraz PRODUKTY TRADYCYJNE. Z racji rozszerzenia skali działalności naszych targów w tym roku utworzyliśmy dodatkową kategorię: PRODUKTY ZAGRANICZNE.
Tygiel Smaków – wojewódzki konkurs produktów tradycyjnych
Już po raz szósty podczas Międzynarodowych Targów Żywności Ekologicznej i Tradycyjnej NATURA FOOD 2013 zostanie rozstrzygnięty konkurs organizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Celem konkursu jest identyfikacja i promocja produktów wytwarzanych tradycyjnymi metodami na terenie województwa łódzkiego, stanowiących element dziedzictwa kulinarnego naszego regionu i element tożsamości społeczności lokalnych. Produkty zgłoszone i zakwalifikowane do konkursu zostaną przebadane przez Instytut Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego Zakład Chłodnictwa i Jakości Żywności w Łodzi. Konkurs ma za zadanie wzmocnienie pozycji rynkowej wyróżnionych produktów oraz zwiększenie zainteresowania wśród potencjalnych konsumentów, a w rezultacie doprowadzenie do powstania rynku produktów wysokiej jakości.
KONKURS FOTOGRAFICZNY – Pokaż swoją EKO stronę
Targi NATURA FOOD oraz BE ECO po raz pierwszy wspólnie są organizatorami konkursu fotograficznego skierowanego nie tylko dla wystawców targowych. Tegoroczny konkurs przeznaczony jest dla wszystkich ekologicznie zakręconych, zainteresowanych i zwariowanych ekomaniaków. Głównym celem konkursu jest wzrost świadomości społecznej w zakresie ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych. Wystarczy przesłać własne zdjęcie z hasłem proekologicznym, oczywiście na ciekawym tle lub w charakterystycznym dla bycia stylu EKO miejscu. Laureaci otrzymają cenne nagrody rzeczowe.

KONKURS NA NAJLEPSZY SKLEP Z ŻYWNOŚCIA EKOLOGICZNĄ 2013
Organizatorem konkursu są Stowarzyszenie Polska Ekologia i Międzynarodowe Targi Łódzkie. Mogą w nim wziąć udział sklepy, które mają min. 1% produktów bio w swoim asortymencie. Dodatkowo właściciele sklepów, mogą zgłosić swoich 2 pracowników, do konkursu na najlepszego eko-sprzedawcę. To jedyna taka okazja by wypromować swój sklep i udowodnić, że warto kupować Żywność Organiczną.
KONKURS NA NAJLEPSZEGO EKO-SPRZEDAWCĘ 2013
Klienci sklepów z żywnością ekologiczną cenią je nie tylko za najwyższą jakość produktów, ale również za profesjonalną obsługę. Zdarza się, że do sklepów trafiają osoby z problemami zdrowotnymi. Oczekują wówczas od sprzedawcy porady przy wyborze najlepszej żywności, mającej pozytywny wpływ na zdrowie. Zrozumienie potrzeb klienta i umiejętność ich realizacji to podstawa satysfakcji towarzyszącej zakupom. Celem konkurs sprawdzenie sposobu podejścia do klienta, a także  wiedzy nt. eko-produków.

Szczegółowe informacje o konkursach można znaleźć na naszej stronie internetowej: www.naturafood.pl w zakładce „Konkursy”.   

BannerFans.comfun nad taste

ZAPRASZAMY!